Polka Powiatowa

polka powiatowa

i zielona modernizacja

Lokalny potencjał w Stegnie

"Takie spotkania budują lokalny potencjał, pomagają się lepiej poznać i co najważniejsze zacieśniają więzy między kobietami." - wójta gminy Stegna o Polce powiatowej.

czytaj więcej


"Polka Powiatowa" w opolskim "Radiu Plus"

Warsztaty o zielonej modernizacji, które odbyły się w Opolu, nie umknęły uwadze lokalnych mediów. Zapraszamy do wysłuchania audycji w "Plus Radio Opole" nt. tego, jak kobiety mogą modernizować lokalną gospodarkę.

czytaj więcej


Portal „Koszalin.pro” o „Polsce powiatowej”

Wybory do Europarlamentu zbliżają się coraz większymi krokami, a za nimi czają się już wybory do samorządów. Dlatego też rozpoczęły się już działania przeróżnych fundacji w zakresie możliwości wykorzystania środków w ramach polityki spójności. Z bardzo ciekawą propozycją wyszła autorka książki „Polka powiatowa i zielona modernizacja” - Beata Maciejewska, która przedstawiła założenia programu lub mocniej mówiąc reform „zielonej modernizacji”.

czytaj więcej


Zielona modernizacja inspiruje – za nami pierwsze warsztaty

Były z nami kobiety zaangażowane w działalność na rzecz swoich lokalnych społeczności – sołtyski, radne, kandydatki w wyborach samorządowych, działaczki rozmaitych stowarzyszeń i członkinie spółdzielni socjalnych. Każda z nich przyniosła na warsztaty własne doświadczenia i problemy, ale i mnóstwo optymizmu i zaangażowania.

czytaj więcej


II Konges Kobiet z Obszarów Wiejskich w Pyrzycach

Około 300 kobiet uczestniczyło 23 listopada w II Kongresie Kobiet z Obszarów Wiejskich w Pyrzycach. Pośród wielu tematów obecna była także „Polka powiatowa”.

czytaj więcej


Kultura enter

Kobieta to z pewnością jedno z najpopularniejszych imion i twarzy prowincji. O tym, jaki związek z rozwojem prowincji mają Polki powiatowe, zielona modernizacja, odnawialne źródła energii, polityka czy publiczny transport, opowiadała Beata Maciejewska, autorka książki „Polka powiatowa i zielona modernizacja”.

czytaj więcej


"Dziennik opinii" o "Polce powiatowej"

Jeśli komuś życie kobiet na wsi kojarzyło się tylko z lepieniem pierogów, powinien zajrzeć do książki Beaty Maciejewskiej – pisze Hanna Gill-Piątek w "Dzienniku opinii".

czytaj więcej
zr